Perum
http://perum.anatolianrock.com
 
 Ana Sayfa
 Grup Hakkında
 Grup Elemanları
 Demolarımız
 Videolarımız
 Repertuarımız
 Fotoğraf Albümü
 Forum
 Linkler
 Bize Ulaşın
 
 
# Perum ismi nereden geliyor? #

Constantine oynayan ya da izleyenlere bu isim tanıdık gelecektir.Oyunda ya da filmde cehenneme açılan kapının 4 anahtarndan birisi olarak lanse edilir. Su birikintisinin üzerine gelinip sırasıyla “Ego” > “Por” > “Sit” > “Perum” şeklinde söylendiğinde cehenneme geçiş yapılır. "Perum" bu 4 sihirli sözcükten sonuncusudur.

# Perum'un Hikayesi / (Oto)Biyografi #

2006 başlarında Gürkan ilkokul arkadaşlarıyla bir grup hazırlığı içerisindeydi. Ancak arkadaşlarının görüş, istek ve emirlerine uymadığı için grubun bass gitaristi olacak arkadaşın sözcülüğüyle gruptan ansızın atıldı. İlkokul ve grup faslı böyle kısa bir süreliğine kapanmış oldu. Bu süreçte Gürkan kendini geliştirmeye ve müzik yapmak için hazırlanmaya devam etti.

Lisede sınıf arkadaşı olarak karşısına çıkan Melih ile aynı müziği dinlediklerini farkettiler ve bu olay tanışmalarına vesile oldu.Melih Gürkan'ın daha önceden bir grupla çaldığının ve atıldığını öğrenmişti.Dinlediği müzik türü gereği o da gitara meraklıydı.Gürkan'ın yardımlarıyla Melihte olayı çözmüştü ve grubun solo gitaristi olarak çalacaktı.Bundan sonra geriye diğer elemanları bulmak kalmıştı.Melih'in çocukluk arkadaşı olan Saadettin, Melihten görüp heves ederek bir bass gitar aldı ve gruba bass gitarist olarak dahil oldu.Fakat 3-4 ay gibi bir sürede bir ilerleme gösteremeyince kendi isteğiyle ve kimseye haber vermeden gruptan ayrıldı.Bunlar gerçekleşirken Melih ve Gürkan çalışmalarına ara vermeden devam ettiler.Evde birkaç şarkı amatörce çalıp kayıt ediyorlardı.

Bir gün Melih internette gezinti halinde iken Onur ile tanıştı.Grubun grup denilebilmesi için bass gitariste ve davulcuya ihtiyacı vardı.Melih; Onur ile bir süre görüştükten sonra Gürkan ile tanıştırdı.Grup artık 3 kişi olmuştu ama henüz bir davulcuya sahip değillerdi.Bu sorunu da Onur'un eski arkadaşlarından aynı zamanda eski müzik çalışmalarından davulcusu olan Deniz'i grupla tanıştırmasıyla aşıldı.Fakat grubun bass gitaristliği yapan Onur'un gruba karşı olan ilgi, alaka ve çalma isteğinin gün geçtikçe azalmasından ve bi süre sonra hiç kalmamasından dolayı gruptan uzaklaştırıldı.

(Onur'a aramızda olduğu süre içerisinde gruba olan katkılarından dolayı teşekkürü bi borç biliriz.)

Grupta tekrar bir bassçı ihtiyacı doğdu.Eskiden malzemeci, kameraman v.s. v.s. olan Uğur, Melikcan ve Gürkan tarafından bassçılığa terfi etirildi(Nihaha).Bassçı problemi tekrar çözülmüş oldu.

Bunun ardından çalışmalarına devam eden grup okuluna gelen yarışmaya davet mektubuyla KASDAV Liseler Arası Müzik Yarışmasına katılmak için kolları sıvadı.Gerekli hazırlıklar tamamlandı, parça belirlendi, beste tamamlandı ve yarışmaya başvuru yapıldı.14 Mart 2009 günü Bostancı Gösteri Merkezinde yarışma performanslarını sergilediler.Böylece ilk konserlerini birkaç bin kişinin önünde vermiş oldular.

Daha sonraları Deniz de Onur ile aynı sebeplerden ( gruba karşı olan ilgi, alaka ve çalma isteğinin gün geçtikçe azalmasından ve bi süre sonra hiç kalmamasından )ve grup ile tarz uyuşmazlığından dolayı gruptan oy birliği ile uzaklaştırıldı.

Bu olayların ardından grup baterist ve vokal arayışına girdi.
Arayış sürecinde grup elemanlarının okulları değişti. Hepsi aynı okulda eğitim gördükleri için topluca başka bir okula aktarıldılar. Gittikleri okulda 2010 Liseler Arası Müzik Yarışması’na katılmak için okul idaresine başvuruda bulundular. Okulda müzik işleriyle ilgilenen ve aynı zamanda bateri çalan Orkun ile tanıştılar. Bir kaç provadan ve okul konserinden sonra anladılar ki aylardır aradıkları adam davul sandalyesinde oturuyordu. Orkun da aynı fikirdeydi ara verdiği müzik yaşantısına devam edeceği adamlar karşısındaydı. Üstü kapalı şekilde gruba girme isteğini belirten Orkun, Perum'un olumlu cevabından sonra kadroya dahil oldu. Perum grubu tamamlanan kadrosuyla bir kez daha Bostancı Gösteri Merkezinde performansını sergileyerek ikinci büyük konser tecrübesini yaşamış oldu.

Perum son halini aldı ve yoluna kararlı adımlarla devam ediyor, edecek......